תפריט ☰
lovemynokia.com בלוג מאמרים

חוסר שינה, בעיה ממנה סובלים גברים רבים

חוסר שינה, בעיה ממנה סובלים גברים רבים

296 מילים

אנשים רבים בעולם המערבי סובלים מבעיות של חוסר שינה, וגם בישראל ישנן סטטיסטיקות מדאיגות. כעשרים אחוז מהציבור סובלים מקשיים שונים בשינה באופן קבוע, ובקרב הגברים שיעור הבעה אף גבה יותר. אך גם אם אינכם סובלים מבעיה כרונית. אפיזודה של חוסר שינה בחייכם יכולה לקרות לכל אחד.

הבעיה מדאיגה מאוד מכיוון שחוסר שינה הוא לא סתם תחושה לא נוחה, שינה טובה הכרחית עבור גופינו. בזמן השינה מתרחשות פעולות ביולוגיות שונות, חשובות והכרחיות. למשל כל מי שמתאמן במכון הכושר יודע כמה חשובה השינה לצד האימונים. חוסר שינה פוגע בכל תפקודי הגוף, והנפש, וזוהי פגיעה משמעותיות באיכות החיים שלנו.

מתח נפשי הוא אחד הסיבות העיקריות לחוסר שינה! אצל חלקנו זהו יכול להיות מתח זמני או תקופתי, אך ישנם גם אנשים החיים במתח באופן קבוע. אולי בגלל עבודה מלחיצה ואולי בגלל טראומת מהעבר.

מה ניתן לעשות על מנת להתמודד עם חוסר שינה

הדבר הראשון שכדאי לעשות זה להפחית בצריכת הקפה. למרות שברוב המקרים זהו אינו הגורם לחוסר השינה, אך הוא ממש לא מסייע. אתם יכולים לשתות קפה, לקראת השעה חמש אחר הצהריים מומלץ לשתות את הקפה האחרון. גם אלכוהול פוגע באיכות השינה שלכם. ואנחנו אומרים לכם שזה הוכח מדעית; מכיוון שישנם רבים המשוכנעים שאלכוהול מסייע להם לישון, בפועל זה ממש לא נכון.

אך כפי שאמרנו, מתח נפשי הוא הסיבה העיקרית לחוסר שינה ולכן חשוב להפחית את המתח. גם אם אינכם יכולים לבצע שינוי משמעותי בחיים מהיום למחר, עדיין חשוב לפרוק מתחים בצורה בריאה. אתם יכולים לעשות זאת עם פעילות גופנית, זה תמיד מומלץ. גם סקס מסייע מאוד להפחית מתחים ולישון טוב. אם אין לכם בת זוג תוכלו לאונן, או לבלות מידי פעם בדירות דיסקרטיות בקריות. פורקן טוב יעניק לכם כמה לילות של שינה טובה.

שימו לב גם לנוחות של חדר השינה שלכם. האם הוא רועש מידי, האם חם מידי בחדר, האם הכרית נוחה לכם. אלו הם דברים המשפיעים על איכות השינה וכדאי לפנק את עצמכם.

lovemynokia.com בלוג מאמרים כתבות נוספות

חינוך מיני: הבנת היתרונות, האתגרים ומתי זה צריך להתחיל

חינוך מיני: הבנת היתרונות, האתגרים ומתי זה צריך להתחיל

חינוך מיני צריך להיות חלק מקיף ועקבי בכל תוכנית לימודים בבית הספר. זה צריך לספק לתלמידים מידע מדויק וכנה לא רק על מיניות, אלא גם…

פנטזיות ארוטיות: חקירת הרצונות שלך כדי לשפר את היחסים האינטימיים

פנטזיות ארוטיות: חקירת הרצונות שלך כדי לשפר את היחסים האינטימיים

לרבים מאיתנו היו רצונות ופנטזיות סודיות לחקור את מעמקי החושניות שלנו. פנטזיות ארוטיות יכולות להיות דרך רבת עוצמה להרחיב את החוויות המיניות שלנו ולהבין טוב…

כיצד לרפא בעיות זיקפה: טיפים, טיפולים ופתרונות

כיצד לרפא בעיות זיקפה: טיפים, טיפולים ופתרונות

תפקוד לקוי של זיקפה (ED) הוא מצב שכיח להפליא. זה משפיע על יותר מ -100 מיליון גברים ברחבי העולם, ולעתים קרובות מתרחשת אצל אנשים מעל…