תפריט ☰
lovemynokia.com בלוג מאמרים

מיניות ומחלת הסרטן

מיניות ומחלת הסרטן

309 מילים

מחלת הסרטן היא אחת המחלות השכיחות ביותר, ולצערנו שכיחותה רק עולה. כאשר אנו צעירים אנו תמיד מרגישים כי כל החיים לפנינו, אך גם צעירים עלולים לגלות יום אחד כי הם חולים בסרטן.

הפעם איננו רוצים לדבר על שיטות טיפול בסרטן והליכים רפואיים, אלא על היבט חשוב שלא זוכה לתשומת הלב הראויה. אנו מדברים על ההשפעה של הסרטן על המיניות.

צעירים אשר חולים במחלה עלולים לסבול גם מפגיעה במיניות שלהם, דווקא בשנים הכי חשובות. זוהי בעיקר תוצאה של פגיעה בדימוי הגוף, דבר המביא להשפעות הרסניות הפוגעות ביכולות לפתח קשרים מיניים. והחלק הקשה באמת הוא שהצוותים הרפואיים מתמקדים בטיפול במחלה, ואינם ערוכים להעניק ייעוץ בנושאים מיניים.

מחלת הסרטן פוגעת במיניות בצורות שונות. למעשה עצם אבחון המחלה בפני עצמו הוא שוק המשפיע על התפקוד המיני. אך גם לטיפולים השונים, כמו למשל כימותרפיה, ישנה השפעה על התפקוד המיני וזה מחמיר את הבעיה.

גברים ונשים צפויים לחות ירידה בחשק המיני וקשיים בעוררות המינית. נשים מתקשות לחוות אורגזמה, וגברים יכולים לסבול משפיכה מהירה. ויתכנו גם כאבים בעת קיום יחסי מין, גם אצל גברים וגם אצל נשים.

חולים המתמודדים עם המחלה מעלים סוגיות שונות, הכוללות אפילו העדר משיכה של בני הזוג הבריאים אל החולים.

כיצד ניתן להתמודד

הדבר הראשון הוא לדבר על הבעיה. אין סיבה להתבייש וניתן להעלות את הבעיות שלכם בפני הצוותים הרפואיים. בתור אנשי מקצוע הם יכולים להבין את חשיבות הנושא, אך מנגד עיקר תשומת הלב שלהם היא לטיפול מחלה עצמה. אך תהיו בטוחים כי אם תפנו אליהם הם יוכלו לספק לכם סיוע או לפחות הכוונה אל הגורמים המתאימים.

צריך לזכור כי ההתמודדות עם מחלת הסרטן אינה רק עניין טכני של ניתוחים, הקרנות ותרופות. זוהי התמודדות הדורשת את כל כוחות הנפש, ולכן אסור לתת לתחושות המלוות אתכם לפגוע במיניות שלכם; המיניות דווקא יכולה להיות כלי שיעזור לכם. אתם בהחלט מוזמנים לדבר על כך עם הרופאים. ואם אין לכם בנות זוג, אתם בהחלט יכולים לבקר בדירות דיסקרטיות בבת ים, שם תוכלו לקבל יחס מתחשב ויחסים אינטימיים גם אם בעקבות המחלה ישנן בעיות תפקודיות.

lovemynokia.com בלוג מאמרים כתבות נוספות

כיצד ניתן למקסם את העונג בזמן הסקס

כיצד ניתן למקסם את העונג בזמן הסקס

כולנו אוהבים מגע, וזהו המפתח לעונג בעת קיום יחסי מין. אך הבעיה שהראש שלנו לפעמים עסוק בדברים אחרים, ופחות מידי קשוב לאותן תחושות של מגע.…

חוסר שינה, בעיה ממנה סובלים גברים רבים

חוסר שינה, בעיה ממנה סובלים גברים רבים

אנשים רבים בעולם המערבי סובלים מבעיות של חוסר שינה, וגם בישראל ישנן סטטיסטיקות מדאיגות. כעשרים אחוז מהציבור סובלים מקשיים שונים בשינה באופן קבוע, ובקרב הגברים…

הקפה שלכם והסקס שלכם

הקפה שלכם והסקס שלכם

כולנו עושים סקס, חושבים על סקס וחולמים על סקס. וכולנו גם שותים קפה, כמעט כולנו אך באמת רק מעטים אינם שותים קפה. יש כאלו שעושים…